ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ

στον ιστότοπο του ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.  Μαγνησίας,

αποκεντρωμένη δημόσια υπηρεσία του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων & Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.), η οποία συστάθηκε αρχικά το 2000 ως Κέντρο Διάγνωσης Αξιολόγησης & Υποστήριξης (ΚΔΑΥ), αντικαταστάθηκε το 2018 σε Κέντρο Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (ΚΕΣΥ) και μετονομάστηκε σε ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. το 2021.

Αποστολή του ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. είναι η υποστήριξη όλων των δημόσιων και ιδιωτικών σχολείων της Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης του Ν. Μαγνησίας

και

για την εκπλήρωση της αποστολής του, δραστηριοποιείται στους τομείς της διερεύνησης , της διενέργειας αξιολογήσεων, του σχεδιασμού και της υλοποίησης εκπαιδευτικών και ψυχοκοινωνικών παρεμβάσεων, της υποστήριξης του συνολικού έργου των σχολείων, της διενέργειας ενημερώσεων και επιμορφώσεων και της ευαισθητοποίησης του κοινωνικού συνόλου.

Το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.  λειτουργεί καθημερινά από τις 08:00-16:00

Για κάθε πληροφορία παρακαλείσθε να επικοινωνείτε

τηλεφωνικά στο 24210 20818

Το ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. δεν λειτουργεί από 21 Ιουλίου έως και 31 Αυγούστου (σύμφωνα με τον κανονισμό λειτουργίας των ΚΕΔΑΣΥ).

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο